Nje komb te edukuar mire eshte e thjeshte ta drejtosh, por e veshtire ta pushtosh.

Lord Brougham


LIFE

Shqetëson komshinjtë me seks, gjobitet

Një 31-vjeçare në Middlesbrough të Anglisë ka marrë një gjobë prej 1000 paundësh nga gjykata, pasi akuzohet se ka prishur qetësinë e fqinjëve.

Seks në plazh, në sy të të gjithë botës

Çifti është “ndarë” vetëm me ardhjen e policisë, e cila është lajmëruar nga plazhistët. Në këtë plazh mësohet të ketë pasur dhe fëmijë në ato momente.

Këshilla për një bashkëjetesë te lumtur

Të qëndroni së bashku, të jetoni nën një çati dhe të jeni të lumtur. Ju duket e pamundur? Mbase ndonjëherë është e vështirë, por dhe e këndshme

TECH

Vjen Android 4.3

Në konferencën e mbajtur në San Francisko, Google ka paralajmëruar sistemin më të ri operues Android 4.3, që është një përpunim i versionit android të Jelly Bean.

Ja çfarë ndodh në internet çdo 60 sekonda

Të gjithë e dimë se në internet gjërat mund të rrjedhin me shpejtësinë e dritës. Brenda vetëm një minute,

Në treg telefoni i aventurave, reziston ujin

Samsung ka hedhur në treg modelin e ri të Galaxy S4, të cilin e pagëzoi si “telefoni i aventurave”. “Galaxy S4 Active” është rezistent ndaj ujit.

MOZAIK

Shtëpia prej 2 miliardë $

Shtëpia e cila kushtoi 2 miliardë dollarë, është shtëpia më e madhe private e ndërtuar në botë.

Gjendet violina 300-vjeçare e vjedhur para 2 vjet

Policia britanike gjeti pas 2 vjetësh një violinë 300-vjeçare “Stradivarius” me një vlerë prej 1 milion dollarë.

500 vjet e ngrirë, një ndër 10 zbulimet e botës

Ajo ka vdekur prej të ftohtit 500 vjet më parë, por edhe sot e kësaj dite duket sikur fle.

SPORT

UEFA i thur elozhe ecurisë fantastike të Kukësit

“Ne po e shkruajmë historinë. Jam i kënaqur me rezultatin, por kemi shumë punë për të bërë.

“Ecolog” shpëton Shkëndijën, tha PO

Nëpërmjet një video mesazhi, drejtori i përgjithshëm i kompanisë, Lazim Destani, konfirmoi përgjigjen pozitive ndaj tifo-grupit “Ballistët”, duke theksuar se klubi Shkëndija do të bëhet pjesë e familjes “Ecolog”.

Kapelo: Ka ardhur fundi i dominimit spanjoll

Eksperti italian i futbollit, Fabio Kapelo deklaroi se sistemi i ashtuquajtur "tika-taka", deri diku është kuptuar nga ekipet e futbollit.

G A L L E R Y
A E DINI SE...?

A e dini se Ajshtajni..

A e dini se ne trurin e maceve..

A e dini se vala e detit..

.

.

Me që rra fjala...
Ora e gjinekologjise

Budallalleqet nuk kane fund

Breshka Galapagos duke ngrene shalqi.

Macja qe ushqehet me biberon

Pijet në të ardhmen.Foto e ditës
Gjurmët e ngritura, Chicago